Wągrowieccy maturzyści u stóp Matki Bożej Częstochowskiej

W dniu 17.marca 2014 r. maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich, w ramach pielgrzymki do Częstochowy, uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, transmitowanym przez Telewizję „TRWAM”, w trakcie którego rozważania różańcowe głosił „nasz” paulin o. Bartłomiej Maziarka. W wielce przejmujących słowach rozważań, o. Bartłomiej podkreślił fakt, że maturzyści wągrowieccy tradycyjnie swój „egzamin dojrzałości” poprzedzają modlitwą u stóp Matki Bożej Częstochowskiej, wypraszając łask dla tego ważnego etapu swego życia, z ufnością i wiarą stając w tym miejscu, skąd pragną czerpać siły dla pomyślnego wyniku egzaminów. Wskazał również, że przybyli z miasta Wągrowca – miejsca narodzin ks. Jakuba Wujka, który zasłużył się polskim tłumaczeniem Pisma Świętego. Błogosławieństwa Apelowego udzielił zebranym Generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski.

Janusz Marczewski

—————————————————————-

DSCI5515

MARYJO, KRÓLOWO POLSKI, MATKO ludzkich serc
(…) w ten wielkopostny wieczór przybywamy do Ciebie,
Matko, z grupą maturzystów z I LO im. Powstańców Wielkopolskich
w Wągrowcu, pielgrzymujemy do Ciebie, Matko, z miasta Księdza
Jakuba Wujka, człowieka, który przez trud swojej pracy dał nam poznać Słowo Boże w ojczystym języku.

DSCI5512

„To jest bardzo cenne, że przed ważnymi decyzjami w życiu Polacy pielgrzymują przed Twój święty wizerunek, aby zawierzać się Tobie, Maryjo. To skarb, o który należy dbać i przekazywać kolejnym pokoleniom. Droga Matko, choć nie wiemy, co przyniosą kolejne dni, pragniemy dzisiaj stanąć przed Tobą w duchu dziękczynienia”.

DSCI5517

Zawierzamy Ci naszą grupę maturzystów z Wągrowca oraz naszą paulińską parafię i odbywające się rekolekcje w szkołach, nad którymi mamy pieczę. (…) Oddajemy Twej opiece wszystkich chorych, cierpiących, osoby przebywające w szpitalach, hospicjach…
O. Bartłomiej Maziarka OSPPE

DSCI5511

„Wiemy, że należy wkroczyć na ścieżkę nawrócenia”
O. Bartłomiej Maziarka OSPPE