Wągrowieccy maturzyści

Wągrowieccy maturzyści u stóp Matki Bożej Częstochowskiej

W dniu 17.marca 2014 r. maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich, w ramach pielgrzymki do Częstochowy, uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, transmitowanym przez Telewizję „TRWAM”, w trakcie którego rozważania różańcowe głosił „nasz” paulin o. Bartłomiej Maziarka. W wielce przejmujących słowach rozważań, o. Bartłomiej podkreślił fakt, że maturzyści wągrowieccy tradycyjnie swój „egzamin dojrzałości” poprzedzają modlitwą u stóp Matki Bożej Częstochowskiej, wypraszając łask dla tego ważnego etapu swego życia, z ufnością i wiarą stając w tym miejscu, skąd pragną czerpać siły dla pomyślnego wyniku egzaminów. Wskazał również, że przybyli z miasta Wągrowca – miejsca narodzin ks. Jakuba Wujka, który zasłużył się polskim tłumaczeniem Pisma Świętego. Błogosławieństwa Apelowego udzielił zebranym Generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski.

Janusz Marczewski

—————————————————————-

DSCI5515

MARYJO, KRÓLOWO POLSKI, MATKO ludzkich serc
(…) w ten wielkopostny wieczór przybywamy do Ciebie,
Matko, z grupą maturzystów z I LO im. Powstańców Wielkopolskich
w Wągrowcu, pielgrzymujemy do Ciebie, Matko, z miasta Księdza
Jakuba Wujka, człowieka, który przez trud swojej pracy dał nam poznać Słowo Boże w ojczystym języku.

DSCI5512

„To jest bardzo cenne, że przed ważnymi decyzjami w życiu Polacy pielgrzymują przed Twój święty wizerunek, aby zawierzać się Tobie, Maryjo. To skarb, o który należy dbać i przekazywać kolejnym pokoleniom. Droga Matko, choć nie wiemy, co przyniosą kolejne dni, pragniemy dzisiaj stanąć przed Tobą w duchu dziękczynienia”.

DSCI5517

Zawierzamy Ci naszą grupę maturzystów z Wągrowca oraz naszą paulińską parafię i odbywające się rekolekcje w szkołach, nad którymi mamy pieczę. (…) Oddajemy Twej opiece wszystkich chorych, cierpiących, osoby przebywające w szpitalach, hospicjach…
O. Bartłomiej Maziarka OSPPE

DSCI5511

„Wiemy, że należy wkroczyć na ścieżkę nawrócenia”
O. Bartłomiej Maziarka OSPPE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.