O. Jerzy Tomziński świętuje dziś swoje 102. urodziny. Czcigodny Jubilat jest najstarszym paulinem w Zakonie. Był dwukrotnym generałem Zakonu Paulinów i trzykrotnym przeorem Jasnej Góry. Nazywany ‘legendą Jasnej Góry’, jest jedynym żyjącym w Polsce uczestnikiem Soboru Watykańskiego II.

Mszy św. w intencji Jubilata, odprawionej o godz. 7.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, przewodniczył o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów.

„Ten dzień dzisiejszy jest dniem wyjątkowym, naznaczonym 102. rocznicą urodzin o. Jerzego Tomzińskiego obecnego tu razem z nami na modlitwie. Jest to dzień przede wszystkim wdzięczności nas tutaj zgromadzonych, a więc zakonnych współbraci, przyjaciół, rodziny, znajomych, tych wszystkich, którzy znają, kochają i podziwiają o. Jerzego. Podziwiają przede wszystkim za Jego dar radości, dar życzliwości, za to, że jak mówił dwa lata temu, kiedy świętowaliśmy setną rocznicę urodzin: to nie ktoś czy coś innego, ale to Bóg rządzi światem” – przypomniał rozpoczynając Eucharystię o. Arnold Chrapkowski.

„I Bóg rządził Jego dotychczasowym życiem naznaczonym wieloma wydarzeniami – mówił dalej o. Chrapkowski – Jest świadkiem wielu przełomowych wydarzeń w dziejach świata, naszej Ojczyzny, naszego Zakonu i Kościoła, i za te wszystkie wydarzenia, z których utkane jest życie naszego wyjątkowego jubilata dziś drogi Ojcze wraz z Tobą dziękujemy Bogu przez ręce Maryi, Tej, która towarzyszyła Tobie od lat dziecięcych poprzez czas formacji, poprzez różne posługi pełnione w Zakonie, zawsze z Maryją, przy Maryi i obok Niej. Dlatego prosimy, aby to Boże oblicze, które nosisz w swoim sercu, i oblicze Bożej Matki towarzyszyło we wszystkich kolejnych pięknych latach Twojego życia, może naznaczonych już cierpieniem, ale naznaczonych przede wszystkim ufnością i radością. Niech Bóg pomnaża kolejne lata, niech dodaje sił i duchowych i fizycznych, także w tym Twoim trudzie wspierania Zakonu przede wszystkim modlitwą. Drogi Ojcze, serdeczne Bóg zapłać!”

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es