W dniu 7 sierpnia 2022 r. zakonnicy z Jasnej Góry podjęli zadania duszpasterskie w archidiecezji poznańskiej w parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie. – W imieniu abp. Stanisława Gądeckiego witam was i dziękuję za waszą otwartość i duchowe bogactwo, którym będziecie dzielić się z nami – mówił podczas uroczystości powitania bp Grzegorz Balcerek.
Uroczystość rozpoczęła procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w asyście generała zakonu paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego i ojców paulinów, z nowym proboszczem o. Dariuszem Laskowskim.
Zakonnicy przyjęli zaproszenie do prowadzenia duszpasterstwa w archidiecezji po zakończonej w styczniu peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego. Podjęli posługę w dwóch parafiach w Skórzewie – w historycznej parafii pw. św. Marcina i św. Wincentego Męczennika oraz w nowo powstałej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego.
– Kościół katolicki to wielkie bogactwo różnych duchowości. Przychodzicie nie tylko z posługą kapłańską, ale z wielkim bogactwem duchowym. Niech ono stanie się darem nie tylko dla tych parafii, ale też dla całej naszej poznańskiej archidiecezji. Mamy różne zakony i zgromadzenia, ale paulinów brakowało – mówił bp Balcerek.
Przed paulinami stoi zadanie budowy nowego kościoła dla parafii pw. Prymasa Tysiąclecia, gdzie znajduje się tymczasowa kaplica. Abp Stanisław Gądecki erygował parafię pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie k. Poznania w 1. niedzielę Adwentu 2021 r.

W uroczystościach wzięli udział także O. Andrzej Grad Dyrektor Radia Jasna Góra, O. Bartłomiej Maziarka Sekretarz Generalny, Ks. Karol Górawski Dziekan dekanatu komornickiego oraz liczni parafianie.