Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 listopada 2018 r.
Narodowe Święto 100-lecia odzyskania Niepodległości

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Dziś o godz. 9.30 uroczysta Msza św. w int. naszej Ojczyzny. O godz. 19.00 specjalny koncert ku czci poległym w obronie naszej wolności. Natomiast jutro o godz. 16.00 także uroczysta Eucharystia w int. mieszkańców powiatu wągrowieckiego i naszej Ojczyzny. Po niej nadzwyczajna sesja powiatu w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Klasztornej.
3. W środę o godz. 16.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, grupa I; a w czwartek o godz. 16.30 klasy VIII, grupa II.
4. Codziennie w listopadzie o godz. 8.45 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
5. Dzisiaj po Mszy św. młodzież z naszej wspólnoty, będzie rozprowadzać rogale „Marcińskie”. Dochód przeznaczony jest na wyjazd na spotkanie Taize.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski