Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
16 czerwca 2019 r.

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszych parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. W tym roku uroczystość nasza rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele Piotra i Pawła, po której wyruszy procesja. Zapraszamy na nią wszystkich, szczególnie dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, młodzież, która poniesie nowy feretron Matki Bożej. Niech wszyscy czują się zaproszeni do czynnego udziału w procesji, niech to będzie nasze publiczne wyznanie wiary.

3. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 w klasztorze.

4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja wokół kościoła wraz z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30, a po niej Msza św.

5. W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII Gr. I, a we wtorek o godz. 16.30 Gr. II.

6.  W środę po Mszy wieczornej spotkanie braci z Towarzystwa św. Wojciecha.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy wieczornej wyruszamy na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych Francji. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

8. Dziękujemy za modlitwę i złożone ofiary. Wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.

9. Msza na zakończenie roku dla Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w poniedziałek o godz. 13.00 w kościele Piotra i Pawła. Zaś dla Szkoły Podstawowej nr. 3 i Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Klasztornej w środę o godz. 8.00 w kościele Piotra i Pawła.  

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski