zmartwychwastanie

Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
3. W najbliższą sobotę przy naszym klasztorze odbędzie się Festyn Cysterski. Od godz. 14.00 różnego rodzaju atrakcje i pokazy, będzie także czynna kawiarenka paulińska. Po Mszy św. wieczornej występ Jasnogórskiego Oktetu Dętego. Serdecznie zapraszamy.
4. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia, a także wszystkich gości odwiedzających naszą parafię.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 16. VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski