zmartwychwastanie

Ogłoszenia Parafialne

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 stycznia 2018 r.
Odpust ku czci św. Pawła I Pustelnika

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Pawła I Pustelnika. Jest to szczególny Patron naszego Paulińskiego Zakonu. Przeżywamy więc my Paulini swoje doroczne i największe święto. Dziękujemy przy tej okazji Wam drodzy Parafianie i wszyscy, którzy z taką życzliwością się do nas zwracacie i nas przyjmujecie. Dziękujemy za wszelkie dobro, miłe słowo i wszelkie dary jakimi nas obdarzacie. O godz. 12.30 Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, ordynariusz poznański, nasz konfrater. Po Mszy św. szczególne błogosławieństwo dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do modlitwy w tej ważnej intencji.

3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

4. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły u O. Mateusza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
• 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski