zmartwychwastanie

Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 listopada 2017 r.

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata.
Dzisiejsza niedziela jest przedostatnią niedzielą w ciągu roku liturgicznego. Papież Franciszek zamykając Rok Miłosierdzia ustanowił w tą niedzielę Światowy Dzień Ubogich. Tak napisał w orędziu: Na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia chciałem ofiarować Kościołowi Światowy Dzień Ubogich, aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. Zapraszam cały Kościół, mężczyzn i kobiety dobrej woli, do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności. To są nasi bracia i nasze siostry, stworzeni i kochani przez tego samego Ojca Niebieskiego. Dzień ten powinien zwrócić uwagę wierzących, aby przeciwstawili się kulturze odrzucenia i marnotrawstwa, a uczynili kulturę spotkania swoim stylem życia. Jednocześnie chciałbym również poprosić wszystkich, niezależnie od przynależności religijnej, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi jako konkretny znak braterstwa. Całość orędzia Papieża Franciszka można przeczytać w naszej parafialnej gazetce Wniebowzięta.
2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
3. W środę będziemy obchodzić wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. wszystkich chórzystów, którzy ubogacali liturgie i nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy byli i są zaangażowani w muzykę kościelną. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w modlitwie, szczególnie tej liturgicznej, akompaniując i śpiewając.
4. W środę o godz. 16.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gim grupa 1, a w czwartek o godz. 16.30 grupa II.
5. W sobotę od godz. 10.00 będą wydawane dary z naszego Parafialnego Punktu Caritas.
6. W sobotę o godz. 7.00 z parkingu przy Farze wyjazd na czuwanie modlitewne na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
7. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Wtedy na wszystkich Mszach św. ponowimy Akt oddania Jezusowi Królowi Wszechświata.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
• 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;
• 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski