zmartwychwastanie

Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 września 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.
2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. W przyszłą sobotę w Inowrocławiu odbywać się będzie święto młodych naszej archidiecezji. Z naszego miasta pojedzie autokar. Chętni proszeni są o zapisywanie w zakrystii lub biurze parafialnym.
3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszych współbraci O. Mateusza i Br. Mateusza. Dziękując za ich posługę dla naszej wspólnoty parafialnej, życzymy im wszelkich potrzebnych łask i sił do dalszej służby. Msza św. w ich int. o godz. 9.00.
4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające wspólnoty, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.
5. Można zapisywać się na wyjazd do Kalisza na 5 października. Po drodze modlitwa w sanktuarium w Licheniu.
6. W tym tygodniu odbędą się zapisy do bierzmowania. Klasy III gim. zapraszamy na wtorek na godz. 16.00. Prosimy przynieść indeksy z kl. II. Młodzież z klasy II gim., która chce rozpocząć przygotowanie zapraszamy na środę na godz. 16.00. Natomiast uczniów z klas VII Szkoły Podstawowej zapraszamy na czwartek na godz. 16.00.
7.. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie braci z Towarzystwa św. Wojciecha.
8. Stowarzyszenie im. J. N. Musolffa zaprasza wszystkich chętnych na kurs wolontariusza, który rozpocznie się 21 września o godz. 17.00 w sali Wągrowieckiego Hospicjum Miłosiernego Samarytanina przy ul. Brzozowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski