zmartwychwastanie

Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 lipca 2017 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!
2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary, czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Przypominamy, że istnieje nasza parafialna biblioteka. Dysponuje ona wieloma ciekawymi pozycjami, nie tylko religijnymi. Warto do niej sięgnąć i też ubogacić się podczas wakacji. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.
3. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 Msza św., a po niej nowenna. Składajmy swoje modlitewne intencje w skrzynkach do tego przeznaczonych. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.
4. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W niektórych diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie. Przypominamy, że również z naszego miasta wyruszają pielgrzymi na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne grupy wągrowieckiej 19.07. o godz. 20.30 w Betanii przy Farze. Można też podarować tym, którzy pójdą, swoje intencje. Koperty można wziąć ze stolika z tyłu kościoła.
5. W naszej parafii witamy dzisiaj O. Mirosława Górkiewicza, który rozpoczyna posługę w naszej wspólnocie. Życzymy mu dobrego samopoczucia i błogosławionych owoców tej posługi.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 – ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański;
• 22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski