zmartwychwastanie

Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
22 kwietnia 2018 r.

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
3. Dziękujemy za obecność wśród nas ks. Pawła i kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
4. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, szczególnego Patrona naszej diecezji, za jego wstawiennictwem modlimy się za naszą Ojczyznę, której jest głównym patronem. Za tydzień w Gnieźnie główny odpust ku czci św. Wojciecha. Nasz pasterz ks. abp Wojciech Polak wystosował do nas zaproszenie. Jest organizowany wyjazd na te uroczystości do Gniezna. Zapisy po Mszy św.
5. We wtorek o godz. 16.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gim. Gr. I, w środę o godz. 16.30 gr. II.
6. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
7. We wtorek i środę po Mszy wieczornej próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
8. W piątek o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla maturzystów, którzy kończą już Liceum. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.
9. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 odbędzie się rocznica komunii dzieci, które w zeszłym roku do niej przystąpiły po raz pierwszy. Dlatego w sobotę w kościele o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie i spowiedź. Prosimy rodziców, aby pomogli przygotować dzieci do tej rocznicy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
• 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski