Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

NIEDZIELA PALMOWA
5 kwietnia 2020 r.

1. W tym tygodniu przeżywamy Triduum Paschalne. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny, natomiast w każdym domu niech ojciec rodziny w Niedzielę Wielkanocną przed śniadaniem odmówi modlitwę podaną w załączniku lub na stronie internetowej parafii.

2. Proszę w dalszym ciągu, aby we Mszach św. uczestniczyło maksymalnie 5 osób – pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zamówiły intencję mszalną.

3. Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc – czytamy w komunikacie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu nt. praktyki pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii.

4. Bóg zapłać za ofiary przekazywane przez Was w różny sposób, dary spożywcze i wszelkie Wasze dobro, niech Maryja uprasza Wam Boże błogosławieństwo. Życzymy Wam wytrwałości i wiary w zmaganiu się z epidemią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski

Translate »