Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

 

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
14 kwietnia 2019 r.
1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Misterium Męki Pańskiej, które rozpocznie się o godz. 18.30 na Rynku.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 15.00.

3. W środę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed świętami. O godz. 20.00 zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w tym roku w par. św. Wojciecha zakończenie w par. bł. Michała Kozala.

4. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.

5. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00

6. W piątek Adoracja Jezusa w „Ciemnicy” od godz. 8.00. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek przed Liturgią o godz. 17.45 rozpoczniemy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

7. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Rozpocznie się ona o godz. 8.00. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania potraw mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00. Zawsze o pełnych godzinach. Natomiast poświęcenie pokarmów w Bobrownikach o godz. 10.00, w Rudniczu o godz. 10.30, w Rudniczynie o godz. 11.00, w Bartodziejach o godz. 11.30. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.30 nowenną przed świętem Bożego Miłosierdzia. Liturgia rozpocznie się od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Zapraszamy chętnych do czytań i śpiewu psalmów. Zgłoszenia prosimy w zakrystii.

8. W niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 Rezurekcja, pozostałe Msze Święte wg porządku niedzielnego, oprócz Mszy o godz. 7.30. W poniedziałek wielkanocny Msze jak w każdą niedzielę.

9. Już po raz 2. w Wągrowcu organizowana jest akcja „Podziel się posiłkiem z Bezdomnymi”. Szczegóły tej szlachetnej akcji znajdują się na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

10. Z tyłu kościoła do skrzynki można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski