Ogłoszenia Parafialne i zapowiedzi przedmałżeńskie

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 sierpnia 2019 r.

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Od soboty rozpoczęliśmy Nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej, która ma nas przygotować do uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej 26.08. Modlitwa połączona jest ona z Mszą św. wieczorną.

3. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 ks. abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński dokona poświęcenia ołtarza tryptyku Miłosierdzia Bożego i wprowadzi relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Myślę, że jest to historyczny moment dla naszej parafii, dlatego nie może nas zabraknąć. Z każdej rodziny powinien ktoś przybyć na to wydarzenie. Od czwartku rozpoczniemy triduum przygotowujące nas do tej uroczystości. Podczas Mszy św. wieczornej nauki o Bożym miłosierdziu poprowadzi ks. Marcin Modrzyński Serdecznie zapraszamy na to duchowe przygotowanie.

4. Decyzją Ojca Generała z naszej parafii odchodzi O. Bazyli Cendrowicz. Dziękujemy mu za jego posługę wśród nas i życzymy wszelkich łask na dalszym miejscu. W dniu jutrzejszym tj. w poniedziałek podczas Mszy wieczornej podziękujemy Ojcu za jego posługę wśród nas.

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klasztor Paulinów i Parafia Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, Kościół Piotra i Pawła Wągrowiec, Klasztor Pocysterski