KLIKNIJ – ZDJĘCIA

Przeżywaliśmy dzisiaj niecodzienne wydarzenie w naszej parafii. W trakcie mszy św. w wągrowieckim kościele Wniebowzięcia NMP, miało miejsce poświęcenie obrazu bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, z jednoczesną intronizacją Jego relikwii. Relikwiarz wniósł do świątyni w procesjonalnym wejściu, proboszcz o. Józef Stępień OSPPE, który przewodniczył mszy św. koncelebrowanej. Koncelebransem o. Paweł Jaskot OSPPE. Tak, jak na Ziemi, teraz w Niebie, a od dzisiaj też u nas, są znowu razem. Relikwiarz bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, trafił do relikwiarium w ołtarzu Miłosierdzia Bożego, gdzie wcześniej „zamieszkał” Św. Jan Paweł II. W homilii celebrans wskazał na związki bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego z Wągrowcem, Jego szczególny wkład w powstanie w kwietniu 1968 r. i działalność Domu Księży Zasłużonych im. ks. Jakuba Wujka w pomieszczeniach wągrowieckiego klasztoru.

Janusz Marczewski

PS: Więcej o związkach bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego z Wągrowcem, możesz się zapoznać w prezentowanych artykułach, na stronie internetowej parafii, w zakładce „Galeria”*): /”Związki Prymasa Tysiąclecia z Wągrowcem” – autorstwa Ks. Dariusza Andrzejewskiego – 3.X.2019 r./ oraz „Stefan Kard. Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka błogosławionymi” – 12.IX.2021 r./.

W wągrowieckim klasztorze oo. Paulinów, poza intronizowanymi dzisiaj relikwiami bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego znajdują się: relikwie Św. Jana Pawła II i Św. Siostry Faustyny – obie na ołtarzu Miłosierdzia Bożego, relikwie Św. Pawła Pierwszego Pustelnika oraz dwa relikwiarze w kształcie krzyża, inkrustowane kamieniami szlachetnymi. Pierwszy to relikwiarz Krzyża Świętego /czasowo w depozycie Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu/, drugi kryje relikwie św. Cecylii.

*) w „Galerii” zarchiwizowane są relacje z najważniejszych wydarzeń parafialnych, począwszy od 2014 r. Zachęcamy do ich śledzenia.