KLIKNIJ – ZDJĘCIA

Minął miesiąc maj, ten wyjątkowy czas wiosenny, kiedy szczególnie czcimy Matkę Bożą. Naszym na to dowodem był udział w nabożeństwach majowych, tak w świątyniach, jak i przydrożnych kapliczkach w całej Polsce. W Wągrowcu, od kilku już lat utrwala się tradycja nabożeństw majowych na terenie naszej parafii, tzw. „nabożeństw rowerowych”. Jak w poprzednich latach, tak i w roku bieżącym, trwaliśmy na modlitwie w kilku miejscach plenerowych. Były to Rudniczyn, Rudnicze, Bartodzieje, Bobrowniki i ul. Żeglarska w Wągrowcu. Modląc się do Matki Bożej, każdorazowo nasza modlitwa zawierała także prośby o dobre plony w bieżącym roku. Naszym modlitwom przewodniczył w tym roku    o. Paweł Jaskot – paulin, posługujący w naszej parafii, któremu dziękujemy za owocne przewodniczenie. Poza umieszczonymi w tej relacji zdjęciami, filmy z przebiegu nabożeństw (autorstwa p. Andrzeja Wierzbickiego), możemy oglądać na Facebook`u, na stronie Biblioteki Parafialnej.

Janusz Marczewski