Kochani,
zbliża się Godzina Łaski – która przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z Objawieniem Maryi – w dniu 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech, wtedy Najświętsza Maryja Panna powiedziała:

“Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.

Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.
Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?
• Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 12.00 – 13.00 !
• Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
• Módl się szczególnie za kapłanów … także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
• Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników !
• Zachęć do tego godzinnego Nabożeństwa inne osoby …
• Dziel się z innymi tą informacją oraz Przesłaniem Maryi !
W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan …
Takie jest bowiem Przesłanie, więcej – Polecenie Najświętszej Maryi Panny !

————————————–

Z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle związane jest nabożeństwo zwane:
Godziną Łaski !

Przypada ono w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
– dnia 8 grudnia – od godziny 12.00 do 13.00 !
Objawień w 1946 roku doznała pielęgniarka ze szpitala w Montichiari, Pierina Gilli.
Widzenie przedstawiało płaczącą kobietę z zanurzonymi w piersi trzema mieczami, szatę zdobiły trzy róże: biała, czerwona i złota.

Głównym Przesłaniem Objawień była prośba o nawrócenie ludzkości i szerzenie kultu Matki Boskiej Róży Duchownej.

Pierina Gilli zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 r., nie doczekawszy się zatwierdzenia objawień. W 1971 zapadło bowiem w tej sprawie rozstrzygnięcie negatywne, lecz 29 lat później biskup Brescii uznał kult czczonej tam Matki Bożej.
Źródło: „Niedziela”
LINK:
https://misericors.org/czym-jest-godzina-laski-dla-swiata-w-uroczystosc-niepokalanego-poczecia-nmp-8-grudnia