Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika zaprasza na coroczne spotkanie młodzieży – V Paulińskie Dni Młodych pod hasłem “Sam na sam z Bogiem”, które odbędą się w dniach 14-20 lipca br. przy paulińskim klasztorze w Brdowie w województwie wielkopolskim.

Paulińskie Dni Młodych to coroczne spotkania młodzieży, organizowane przez Zakon Paulinów. Młodzi ludzie, nie tylko należący do duszpasterstw paulińskich w całej Polsce, spotykają się w drugim tygodniu lipca, by wspólnie się modlić i spędzać wakacyjny czas. Każdego roku Paulińskie Dni Młodych odbywają się w miejscowościach, gdzie ojcowie paulini mają klasztor. Uczestnicy spotkania mieszkają wtedy pod namiotami, co jest również wspaniałą przygodą. Jest to okres odpoczynku od trudów dnia codziennego, spędzania czasu z drugim człowiekiem przez rozmowę i zabawę, ale także czas modlitwy oraz pogłębiania relacji z Bogiem.

– Pokazujemy, że wiara to nie przeżytek, a podążanie za Chrystusem nie jest czymś niemodnym. Ten czas to Paulińskie Dni Młodych (PDM). Spotkanie ma na celu wskazanie, jak ważna w życiu jest relacja z bliźnim i Bogiem oraz, że można ją budować przez codzienne czynności i na wiele sposobów. Dzięki Paulińskim Dniom Młodych dostrzec można piękno życia we wspólnocie, gdzie razem przeżywa się chwile dobre i radosne, ale także momenty bezsilności i zwątpienia. Zjazd jest także świetną okazją do poznania kultury, duchowości i charyzmatu Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika – mówi Marcin Piórkowski – uczestnik PDM.

Spotkanie dzieli się na dwie części: rekolekcyjną i rekreacyjną. Podczas pierwszej z nich Ojciec Duchowny zjazdu – o. Piotr Łoza – głosi Słowo Boże, przybliżając tym samym hasło przewodnie funkcjonujące w danym roku. Podczas Paulińskich Dni Młodych uczestnicy poznają i pogłębiają różnorodne formy modlitwy – Eucharystię, codzienną adorację przed Najświętszym Sakramentem, pracę z Pismem Świętym oraz Liturgię Godzin. Tydzień PDM to czas, kiedy uczestnicy mają okazję przemyśleć, jak wygląda ich wiara oraz relacja z Bogiem. Dni przeznaczone na odpoczynek spędzane są na grach i zabawach na terenie obozu oraz wędrówkach po okolicy (nierzadko nocnych).

– Na Paulińskie Dni Młodych może przybyć każdy – gimnazjalista, licealista i student. Warto przyjechać zarówno z dużą grupą przyjaciół, jak i samemu – jest pewne, że młody człowiek na PDM-ie znajdzie wielu nowych znajomych. Jest czas na wspólne rozmowy, zabawę i integrację. Grupy samodzielnie przygotowują posiłki, co również jest czynnością zbliżającą do siebie ludzi. Na Paulińskich Dniach Młodych każdy znajdzie przestrzeń dla siebie – są organizowane różnego rodzaju gry i zabawy, można rozmawiać, można też spędzić chwilę w samotności, by przemyśleć swoje sprawy – dodaje Ewa Woźniak.

Spotkanie nie jest przeznaczone tylko dla młodzieży z paulińskich parafii. Może na nie przyjechać każdy, kto czuje się młody i ma pragnienie współtworzenia tego zjazdu. Jest to szansa na wymienienie poglądów i doświadczeń oraz nawiązanie znajomości z ludźmi z całej Polski, a nawet z zagranicy! To szansa na dobre spędzenie czasu w towarzystwie wartościowych, pozytywnych i otwartych ludzi i przede wszystkim Boga.

Więcej informacji oraz zapisy można znaleźć a na stronie www.pdm.paulini.pl oraz na www.facebook.com/pdmosppe . Nie może Ciebie zabraknąć! – Zapraszamy!

Marcin Piórkowski & Ewa Woźniak