Zmarł ks. Zbigniew Szyk (ur. 23 kwietnia 1950 roku), wyświęcony 19 maja 1976 roku, proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Słupcy. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Biogram i termin uroczystości pogrzebowych wkrótce.                                             Dziś w nocy zmarł ks. Zbigniew Szyk, były proboszcz wągrowieckiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ksiądz Szyk urodził się 23 kwietnia 1950 roku, a wyświęcony został 19 maja 1976 roku. Ostatnio pełnił funkcję proboszcza parafii pw. św. Leonarda w Słupcy.
Jak informuje portal Twoja Słupca, po tym, gdy proboszcz nie pojawił się na porannej mszy świętej, na plebanię wezwane zostały służby ratunkowe. Strażacy po wyważeniu drzwi do jednego z pomieszczeń stwierdzili zatrzymanie krążenia u proboszcza parafii.
Mimo natychmiastowej próby udzielenia pomocy nie udało się go uratować. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego po próbie reanimacji stwierdził zgon.
Ksiądz Zbigniew Szyk proboszczem w Wągrowcu był przez sześć lat. Do Słupcy został przeniesiony w 2013 roku, po tym, gdy wągrowiecka parafia została przekazana zakonowi oo. paulinów.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie………..

Wprowadzenie i Msza św. przy trumnie zmarłego kapłana sprawowana będzie we wtorek 21 lipca o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Leonadra w Słupcy. Śp. ks. Szyk spocznie w Poznaniu (na Starołęce). Msza św. pogrzebowa celebrowana będzie w środę 22 lipca o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu. Następnie pochówek na cmentarzu parafialnym przy ulicy św. Antoniego 50.

W dniu 20 lipca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, została odprawiona msza św. koncelebrowana w intencji zmarłego śp. ks. Zbigniewa Szyka.

W dniu 22 lipca po mszy św. pogrzebowej pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego  w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego, śp. ks. Zbigniew Szyk spoczął nieopodal swej matki na cmentarzu parafialnym na poznańskiej Starołęce.