W Ogrodzie Wiary

Mt 13,1-9

Wielu z nas pielęgnuje kwiaty, czy to w ogrodzie, na balkonie, czy chociażby w doniczkach w swoim pokoju. Kwiaty – potrzebują słońca, żyznej ziemi i wody. Potrzebują też systematycznej pielęgnacji. To samo z warzywami, owocami, czy zbożem na polu. Trzeba troski ażeby uzyskać dobre plony.

Jezus zaprasza nas dziś do Ogrodu Wiary. Opowiada o siewcy – jak ten wyszedł siać. Jedne ziarna padły na drogę, inne na miejsce skaliste, między ciernie, ale i na żyzną ziemię!

Takie ziarno rzucone zostało w dniu naszego Chrztu świętego. Odtąd wzrasta, pielęgnowane najpierw przez Kościół Domowy – Rodziców, czy Dziadków – tych, którzy odkrywali przed nami zakamarki wiary. Pielęgnowane przez kapłanów i katechetów, którzy zakorzeniali nas w Chrystusie. A w końcu oddane w ręce nas samych, bowiem po Sakramencie Bierzmowania – przejęliśmy niejako sprawy w swoje ręce. I warto zadać sobie dziś pytanie – na ile to ziarno wiary we mnie wzrasta? Na ile poddaję je pielęgnacji: Eucharystia, częsta Komunia święta, systematyczna Spowiedź, Modlitwa… Na ile ożywiam swoją wiarę dobrymi uczynkami? Czy patrząc na mnie – można powiedzieć, że jestem autentycznym uczniem Jezusa?

Czy nie jest może już tak, że mój Ogród Wiary zawładnęły chwasty? Grzech, niedbalstwo, zabieganie, brak czasu na modlitwę, adorację, czy niedzielną Mszę? Może rodzą się wątpliwości, a może już i brak chęci, by odkryć przyćmione chwastami piękne kwiaty swojej wiary? Jeśli tak – nie jest jeszcze za późno! Warto na nowo zadbać o ogród swojego życia duchowego, by móc cieszyć się Pokojem a kiedyś Radością Nieba. Warto zacząć od najważniejszego – „odchwaszczenia” swojego sumienia w Sakramencie Pokuty – cała reszta pójdzie już gładko! Zatem nie ma co zwlekać! Do roboty! Jezus czeka, by zobaczyć Twój piękny Ogród, Twojej Wiary…

 Beata Żabka