ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI ŚW. WOJCIECHA

W dniach 23 i 24 kwietnia br. obchodzić będziemy w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W czasie tych uroczystości pragniemy również uczcić 1050. rocznicę Chrztu Polski.
I Nieszporom ku czci św. Wojciecha, sprawowanym w Katedrze Gnieźnieńskiej w sobotę, dnia 23 kwietnia, o godz. 19.00 przewodniczyć będzie Ks. Abp Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki. Homilię wygłosi Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Edward Dajczak. Po zakończeniu Nieszporów (ok. godz. 20.00) z Katedry wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II oraz innych polskich Świętych i Błogosławionych. Procesja przejdzie ulicami Gniezna do kościoła pw. św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim. O godz. 21.00 na gnieźnieńskim rynku rozpocznie się czuwanie przy symbolach Światowych Dni Młodzieży oraz koncert zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia).
W niedzielę, dnia 24 kwietnia, o godz. 9.15 z kościoła św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim wyruszy procesja z relikwiami Męczennika na Plac św. Wojciecha u podnóża Katedry. O godz. 10.00 na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie rozpocznie się uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem i z homilią Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
Uroczystości zakończą II Nieszpory sprawowane w Bazylice Prymasowskiej w niedzielne popołudnie o godz. 16.00, którym przewodniczył będzie Ks. Bp Krzysztof Wętkowski, a homilię wygłosi Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po Nieszporach, zgodnie z tradycją, Ksiądz Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.
Nawiedzenie grobu naszego Męczennika i udział we wspólnej modlitwie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Boga za dar Chrztu Świętego naszej Ojczyzny i za wszystko, co na posiewie męczeńskiej krwi św. Wojciecha wyrosło na naszej polskiej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.